Особи, причетні до блокування українських кораблів у Керченській протоці, мають бізнес в Україні, - InformNapalm.


10 грудня 2018, понеділок, 16:40 | Джерело: https://censor.net.ua/

Переглядів: 347

Буксир Ельтиген, який використовувався для блокування проходу українських військових кораблів під аркою Керченського моста, належить ТОВ Ювас-Транс. Засновниками ТОВ Ювас-Транс є Ярослав Анатолійович Народицький (65%), Анатолій Леонідович Народицький (25%) і Олег Володимирович Васенко (10%). Народицькі в Україні також числяться засновниками різних підприємств.

Днями Український мілітарний портал ідентифікував цивільні судна, які використовувалися для блокування проходу українських військових кораблів під аркою Керченського моста, зведеного російською окупаційною владою в Керченській протоці в порушення всіх міжнародних норм. У розпорядження InformNapalm потрапило ще одне фото з місця подій, зняте вдень 25 листопада до обстрілу і захоплення українських суден. На цьому фото, крім вже ідентифікованих танкера "Neyma" і буксирів "Быстрый" і "Гандвик", прямо на передньому плані видно ще один буксир, передає Цензор. НЕТ.

"Це судно вдалося легко ідентифікувати. Ним виявився буксир "Ельтиген", який так само, як і інші судна, належить ТОВ "Ювас-Транс". Нижче ви можете порівняти буксир з місця блокування з фотографією буксира "Ельтиген", - зазначає видання.

"Можна легко здогадатися, що судна "Ювас-Транс" опинилися під мостом не випадково. Команди суден явно узгоджували свої дії з російськими військовими. Що ж це за підприємство, яке легко пішло на порушення міжнародних норм? ТОВ "Ювас-Транс" ще в 2013 році провело операцію з Фондом державного майна (ФДМ) України з викупу єдиного цілісного майнового комплексу Керченського судноремонтного заводу (КСРЗ). Приватизаційний конкурс був оголошений і проведений в грудні 2013 року, в самий розпал Євромайдану. В кінці січня 2014 року до бюджету було перераховано 30,25 млн грн (близько $ 3,78 млн за актуальним на той момент офіційним курсом НБУ).11 липня 2014 року, через кілька місяців після передачі КСРЗ в приватну власність, підприємство відновлює док №2, який за доволі дивних обставин затонув у 2013, поки завод ще належав державі. Відновлення проводили ТОВ "Керченський судноремонтний завод" і ТОВ "Ювас-Транс-Верф". До цього часу був відновлений і буксир "Ельтиген", який понад 10 років простояв біля причалів Керченського судноремонтного заводу. Засновниками ТОВ "Ювас-Транс" є Ярослав Анатолійович Народицький (65%), Анатолій Леонідович Народицький (25%) і Олег Володимирович Васенко (10%). Народицькі - батько і син. Всі троє засновників проживають у Керчі", - з'ясував InformNapalm.

Ярослав Анатолійович Народицький є засновником 8 компаній, зареєстрованих у Російській Федерації.

Народицький Анатолій Леонідович - 5.

"Однак в той же час ми бачимо, що і в Україні вони також числяться засновниками різних підприємств", - зазначає видання.

Народицький Ярослав Анатолійович:

Народицький Анатолій Леонідович:

"Судячи з інформації з відкритих джерел, Народицькі причетні не тільки до систематичного порушення режиму санкції з Кримом, а й до різних контрабандних схем за межами України. Так, наприклад, танкер Goeast, який належить UVAS-TRANS LTD і ходить під прапором Коморських островів, був обстріляний береговою охороною Лівії в жовтні 2017 року за вивезення контрабандного палива. Про тіньові контрабандні схеми свідчить і епізод із затриманням російськими прикордонниками судна "Смольний", яке також належить Народицькому", - зазначає InformNapalm.

Анатолій Народицький у своєму коментарі для "Газета.ру" підтвердив, що цією схемою вони спеціально користуються для того, щоб обходити санкції, введені проти Росії у зв'язку з незаконною анексією Криму.

"Але грошей багато не буває, тому Народицькі повною мірою користуються всіма перевагами ведення бізнесу з іноземними компаніями від імені українських підприємств. У тому числі і з країнами Євросоюзу. На закордонних сайтах "Ювас-Транс" значиться саме як українська компанія. Наприклад на ресурсі Marine Bunker Exchange (MABUX) в графі "країна" зазначено Україну і контактні телефони українські", - зазначає видання.

"Тут можна побачити і ім'я генерального менеджера (General Manager) Uvas-Trans Ltd. - Олександр Кельзон (Aleksandr Kelzon). Його немає серед засновників ТОВ "Ювас-Транс" , зате Олександр Вікторович Кельзон за документами є директором ТОВ "Ювас-Газсервіс", - з'ясувало видання.

І він же проходить і в українських реєстрах щодо ТОВ "Ювас-Газсервіс".

Кельзон також є керівником ТОВ "Рівновага", яке є офіційним дилером Тюменського акумуляторного заводу і заводу TUBOR у Криму.

"Кельзон - прізвище в Керчі дуже відоме. У 1990-і Віктор Кельзон керував одним з двох найсильніших кримінальних угруповань, які тримали в страху все місто. Банда Кельзона контролювала Керченський порт. Олександр Вікторович Кельзон, з усього видно, є сином Віктора Кельзона, убитого в перестрілці в 1996 році, тому участь у кримінальних схемах Олександра не викликає особливого подиву. Але повернемося до Народицького і "Ювас-Транс" (UVAS-TRANS). у резюме одного з моряків (опублікованому в 2016 році) вказується, що він працював на танкерах з перевезення нафтопродуктів з 2012 року по 2016 на UVAS-TRANS, а також в компанії з назвою Arida tradeLTD (з наймом команди UVAS-TRANS). У цьому ж резюме згадуються і обстріляне лівійцями GOEAST, і затримане російськими прикордонниками судно SMOLNY (Смольний)" , - акцентує InformNapalm.

Згадуваний танкер AL Muntazah можна відстежити тут і побачити згадки про його захід у Херсонський морський порт, наприклад, в 2017 році і його часте перебування в Чорному морі біля Керчі. Тут знову спливає Arida trade, але тепер не Arida trade LTD, a Arida trade LLP.

Arida Trade LLP зареєстрована в Шотландії за адресою: Suite 20 196 Rose Street, Edinburgh, United Kingdom, EH2 4AT. Тут знову з'являється ім'я Ярослава Народицького (хоч і з помилкою) і відзначено громадянство України, напевно все з тією ж метою - здійснювати діяльність в обхід санкцій.

Звіт про фінансовий стан компанії з зазначенням мільйонних оборотів у фунтах стерлінгів можна побачити тут. Звертаючись до більш ранніх документів, ми знаходимо згадку Arida trade LLP і все того ж Такера Al Muntazah, але під прапором Молдови. Судячи з нього, танкер був відправлений в порт Миколаєва на ПАТ "Чорноморський суднобудiвній завод" у 2013 році.


У мережі є підтвердження, що це судно було відремонтовано влітку 2014 року:

"Але щупальця компаній, афілійованих з Народицьким, простягаються не тільки в Единбург. Вони добре розповзлися і по материковій Україні. У цих компаніях в списку засновників значаться Еліна Анатоліївна Народицька (сестра Ярослава Анатолійовича Народицького і дочка Анатолія Леонідовича Народицького) і харків'янин Олег Олександрович Соломаха. Причому з пропискою в Дніпрі і в Харкові", - уточнює InformNapalm.


Народицька Еліна Анатоліївна.


"Контрабанда, систематичне порушення законів України та міжнародного права, можливе ухилення від сплати податків в особливо великому розмірі, підозра на подвійне громадянство, організація злочинної мережі і вишенька на тортик - недавнє блокування українських військових кораблів. І це тільки те, що команда InformNapalm змогла знайти , зануривши лопату в землю на півштика. Що ще мають зробити Народицькі та їхні спільники, щоб правоохоронні органи України нарешті звернули увагу на їхню злочинну діяльність? У санкційному списку Україн вони не значаться, про гучні судові рішення щодо компаній згадок немає. Чому їхній бізнес спокійно розвивається? Чи питання потрібно ставити по-іншому: хто в правоохоронних органах їх кришує?"- резюмує видання.

Як раніше повідомлялося, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря.

Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх 3 кораблів спецпризначенцями РФ і шести поранених.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 дніву Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії. Унаслідок незаконних дій російських силовиків захоплено три кораблі ВМС України, в полоні опинились 24 українські військовослужбовці.

Підконтрольний Росії Київський райсуд Сімферополя заарештував 24 затриманих українських військових моряків на 2 місяці. Їм загрожує до 6 років позбавлення волі.

Прокуратура АРК визнала захоплених ФСБ Росії українських моряків військовополоненими.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московське СІЗО "Лефортово", 3 поранених - у "Матроську тишу".

Источник: https://censor.net.ua/ua/p3101542

Перейти на першоджерело

НАЙЦІКАВІШЕ ЗА СЬОГОДНІ


07:55

Роспропаганда дала сбой: Москва проголосовала за меня

05:40

Вивернуло величезні плити: з'явилися перші деталі і фото наслідків вибуху в центрі Києва

23:37

Кремлегопники вытрясут из граждан РФ «лишние» триллионы

23:37

Україна розпочала підготовку до пробного перепису населення

22:39

Украина стала чемпионом мира!

22:39

'Україна зможе все': Зеленський привітав юніорську футбольну збірну зі світовим чемпіонством

22:39

На друк бюлетенів для позачергових виборів у ВР буде направлено понад 281 млн грн, - ЦВК

22:39

'ФЛОТ ЗА ТИЖДЕНЬ' від 16.06.19 р.

22:39

'НА ВАРТІ' від 15.06.19 р.

21:25

Від початку доби ворог вісім разів порушив режим припинення вогню, втрат немає, - прес-центр ОС. ВIДЕО

21:25

Змагання на найкращий танковий екіпаж відбулися на Донеччині. ФОТОрепортаж

21:25

Зеленський у Маріуполі відвідав морських прикордонників

20:03

Офіційно: український футболіст 'Шахтаря' підписав контракт з російським клубом

20:03

Солдати 758 ЦМТЗ ЧФ РФ брали участь в окупації Криму, - InformNapalm. ФОТОрепортаж

20:03

Відірвало голову і руки: в 'ДНР' прогримів потужний вибух

18:59

Підземний трубопровід, яким нелегально качали контрабандне паливо, виявили на Луганщині, - СБУ. ФОТОрепортаж

18:39

Військові медики. ООС.

18:39

ProВійсько: військові та політика, огляд конфліктів у світі, обстріл Мар`їнки, медики-5 років війни

18:39

В.Троян: Військовослужбовці та маріупольці готові й надалі боронити Україну від ворога

18:05

Зеленський і Аваков відкрили в Маріуполі Центр розмінування ДСНС. ВIДЕО

18:05

Опіки очей, переломи, контузія: у штабі ООС розповіли про стан сім'ї з Мар'їнки, яка постраждала від обстрілу

16:36

'Найближчим часом будуть інвестиційні вливання в інфраструктуру Донбасу', - Зеленський

16:36

Маріонетка Кремля Константінов заявив, що окупований Крим не потребує відновлення поставок води з Дніпра

16:36

В Україні закрили ще один великий банк

16:36

На якій мові повинні говорити нардепи: українці висловили свою думку

Більше новин