За його словами, так званими акціонерами томосу є не якась певна особа, а український народ.
«Після Об'єднавчого собору і після отримання томосу у нас відбулися певні розбіжності у майбутньому баченні розбудови єдиної помісної православної церкви, щодо моделі керування церквою, яка об'єдналася», — повідомив Епіфаній. Про це пише "Новое время".
За його словами, так званими акціонерами томосу є не якась певна особа, а український народ.
«Але зараз ми бачимо, що одним єдиним бенефіціаром хоче бути одна певна постать(Філарет — ред.), певним одним акціонером. Але ми хочемо, щоб ця церква в майбутньому керувалася соборно, а не одноосібно. […] На жаль, певні владні амбіції з боку почесного патріарха Філарета хочуть зруйнувати всі столітні надії українського народа мати свою помісну православну церкву», — додав Епіфаній.
Нагадаємо, почесний патріарх Православної церкви України Філарет заявив, що не приймає томос Вселенського патріарха Варфоломія, оскільки до отримання не був ознайомлений з його змістом.
3 червня Філарет скликав екстрену нараду кліриків Київської єпархії ПЦУ. Згідно з даними ЗМІ, на нараді Філарет анонсував проведення Помісного собору, який відновить УПЦ КП.
«Київський патріархат існуватиме і далі законно… навіть коли я помру, виберуть нового патріарха», — заявив Філарет.
24 травня Священний синод ПЦУ висловив повну підтримку митрополиту Київському Епіфанію та відмовився підтримати вимоги почесного патріарха Філарета щодо змін статуту церкви.
За словами Епіфанія, ПЦУ і надалі буде виконувати умови томосу.
14 травня Філарет оприлюднив звернення, у якому оголосив, що Київський патріархат продовжує існувати, а він залишається чинним патріархом.
Також Філарет незадоволений грецьким уставом ПЦУ та заявив про намір скликати собор і внести зміни в статут. На думку Філарета, статус митрополії не відповідає реальній вазі ПЦУ.
23 травня Філарет заявив, що не буде виконувати частину умов томосу про автокефалію.