За російським сценарієм. Хто з митрополитів УПЦ МП протистоїть планам Москви і хто їх втілює


18 листопада 2018, неділя, 22:21 | Джерело: https://tsn.ua/

Переглядів: 301

За російським сценарієм. Хто з митрополитів УПЦ МП протистоїть планам Москви і хто їх втілює

Софроній не побоявся визнати, що хоче бачити автокефальну церкву.

Московський партіархат цього тижня пішов на відкрите протистояння. Його єпископи майже у повному складі проігнорували зустріч з президентом і закрились у Лаврі. Вони слідом за РПЦ розірвали відносини зі Вселенським Патріархатом і проголосували проти створення в Україні незалежної церкви.

Не бояться йти проти Москви лише кілька служителів УПЦ МП. Хоча є інформація навіть про залякування - вони збираються їхати на об'єднавчий собор, де мають створити автокефальну церкву. 

Ієрарх Української Православної Церкви Московського Патріархату митрополит Софроній, який також є керуючим Черкаською єпархією УПЦ МП, повідомив, що хоче служити українською. Каже, навіть священиків своїх питав, що означають деякі фрази старослов'янською, проте ніхто з них не зміг пояснити. "Там же "Отче наш, иже еси на небеси..." Нічого не понятно. А тут просто – "Батьку наш небесний...", - говорить він.

Владика - один з небагатьох ієрархів УПЦ Московського патріархату, хто не побоявся заявити, що мріє про автокефальну церкву. Митрополит Софроній не голосував за скандальні рішення: "Хто проти? Софроній потянув руку проти. Дивлюся, що всі мовчать. Софроній - один проти. Ну чого ти проти? Я піднявся. Кажу, що я буду дуже коротко. Проти того, що повторюєте Москву. Проти того, що у вас немає своєї думки. Проти того, що це неприпустимо для мене. Я хочу поїхати на Афон. Кажу, ваше блаженство, вас тепер на Афон не пускають, вам це приємно? А я там хочу причаститися, а мені не можна. Чому? За те, що Україна хоче здобути незалежність? То це треба з Константинополем треба рвати стосунки євхаристійні?"

"Я не відмовляюсь від цього (стати членом майбутньої автокефальної церкви). Я маю свій напрямок. Але все буде вирішено, де мені зупинитися – це вже після собору. Якщо я на соборі побачу, що це не веде до вічності в рятівному розумінні, я туди не піду. Просто я поїду на собор, щоб мені проникнуть, заглибитися і зробити для себе висновок", - додав Софроній.

У столичній філармонії святкували 100-річчя департаменту з питань релігії. Депертамент веде своє літочислення з часів УНР. У цьому місці зібралися майже усі причетні до релігійного життя в Україні. Сюди приїхав і предстоятель УПЦ Київського Патріархату Філарет, і очільник УАПЦ митрополит Макарій. Їхні церкви мають увійти до майбутньої автокефальної церкви. Вони привіталися та сіли окремо. Це може свідчити лише про одне - ситуація досить напружена. УПЦ Московського патріархату взагалі делегувала простого священика. Митрополит Онуфрій не побажав приїхати. "Коли я отримаю запрошення на цей об'єднавчий собор, як ви його називаєте, я буду думати: йти мені чи не йти. А сьогодні поки що такого запрошення немає. Дата собору поки що не озвучена", - зазначив митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський УПЦ МП Олександр (Драбинко).

Підготовка до собору напружена, зокрема, через вибір майбутнього предстоятеля автокефальної церкви. Частина єпископату УПЦ МП та УАПЦ не хоче, аби її очолював Філарет, проте Київський патріархат наполягає, що саме він має стати на чолі новоствореної церкви. Але українському православ'ю конче потрібен компроміс представників усіх трьох церков. Самі вони за роки незалежності без Константинополя так і не змогли домовитися.

Від УПЦ МП потенційно у соборі будуть брати участь лише кілька ієрархів. Митрополит Софроній, митрополит Олександр та, можливо, митрополит Вінницький Симеон, який не голосував за скандальні рішення своєї церкви у Лаврі. Він та митрополит Олександр приїхали на зустріч до президента в Український дім пізно ввечері. Останній шкодує, що увесь єпископат УПЦ МП відмовився, бо так вирішило керівництво церкви, яке залежне від Москви. "Усі думали, що зустріч відбудеться. І всі наші єпископи, які мали до президента багато запитань, зможуть у вічі йому задати ці питання і отримати адекватну запитання. Це провокація, яка була покликана на те, аби посварити наш єпископат з президентом", - вважає митрополит Олександр.

За зривом зустрічі може стояти митрополит Антоній, який де-факто керує Московським патріархатом в Україні. Він є фігурою, яка повністю підпорядкована Москві, тому і рішення УПЦ МП копіюють позицію РПЦ. І навіть по суті є одним рішенням. "Тому що це одна церква. Один мозговий центр. Ми не можемо ні про що говорити, тому що цією церквою в Україні керує митрополит Антоній "Паканич) – ставленник того режиму. Я більше, ніж переконаний. Українськая православна церква – це сукупність єпархій Російської православної церкви на території України. Так нас розглядає увесь православний світ. Ми повинні називати речі своїми іменами. Наразі це Російська православна церква в Україні. Так ми можемо сказати. Це по факту. І я є членом цієї церкви", - додав Драбинко.

Собор УПЦ МП у Лаврі продемонстрував майже повну залежність єпископату від свого московського керівництва. Майже всі сказали "ні" довгоочікуваній незалежній церкві в Україні. Дві руки проти - лише підтверджують ситуацію. РПЦ і УПЦ МП пішли у розкол. Митрополит  Московського Патріархату з сумом це визнає: "Моя особиста думка, я вважаю, що вони розкольники. Немає канонічної причини розривати євхаристийне", - переконаний Софроній.

Утім, одна річ - стадний інстинкт, а інша коли повернешся до своєї парафії. Називати себе українською церквою, поминаючи Москву і ігноруючи Вселенський престол, не вийде. Кожен із архієреїв Російської православної церкви в Україні, а називатися доведеться саме так, за ці дні має ухвалити вольове рішення: вони за канони чи за московських політиків у рясах. Таке ж саме вольове рішення мають ухвалити і ті, хто торгується за посади у новій автокефальній церкві. По-перше, вони прийшли до храму передусім служити Богу. По-друге, вони ділять шкуру ще далеко невбитого ведмедя.

"Призвав би наших архієреїв побільше учавствовать у цьому соборі. Відкинуть усе треба. Заради благополуччя і стану духовного життя на Україні. Цей процес незворотній, він уже йде, він буде. Тому треба подумать, а чому не сьогодні. А чому не мені бути учасником у тому, щоб був спокій в Україні", - сказав митрополит Софроній.

Сергій Гальченко

Відео ТСН.Тиждень поспілкувався зі служителями УПЦ МП, які не бояться йти проти Москви

Цей тиждень почався з грандіозного скандалу. Президент запросив на зустріч в Український дім єпископів УПЦ МП. Майже у повному складі зустріч з президентом вони проігнорували. ТСН.Тиждень поспілкувався з ієрархами УПЦ МП, які, попри залякування, збираються їхати на Об'єднавчий собор, де мають створити автокефальну церкву. Журналістам вони відважились розповісти, чому Московський Патріархат пішов проти України, і що вплине на їхній остаточний вибір.

Перейти на першоджерело

НАЙЦІКАВІШЕ ЗА СЬОГОДНІ


14:27

Шведська “пральня” та російські гроші: що відомо про масштабне відмивання коштів у Swedbank

14:27

'Ситуація 'А'- телефонуйте сюди, ситуація 'Б' - телефонуйте сюди, ситуація 'С' - ноги в руки і тікайте!' - СБУ запобігла спробі групи росіян втрутитися у вибори в Україні. ВIДЕО

14:27

ЗСУ отримають модернізовані ЗРК 'Куб' та 'Тор': оприлюднено ефектне відео випробувань

14:27

Кабмін дозволив Мінфіну позичити на зовнішніх ринках до $630 мільйонів

14:27

ОАЄ зацікавлені в придбанні українських ПТРК

14:27

СБУ: Один из депутатов руководит созданием избирательных пирамид

14:27

Полковника Пилипенка, який бив майданівців у 2014 році, призначено заступником начальника Академії Нацгвардії, а в 2016-му було нагороджено орденом Богдана Хмельницького.

14:27

У Раді відповіли на заклик ватажка 'ДНР' до прямих переговорів

13:50

Держслужбовця, який поїхав до хворих родичів у Макіївку, захопили в полон, - поліція

13:50

Подкуп избирателей: по Украине устроили массовые обыски

13:50

Люди Путина и Жириновского готовили вмешательство в выборы в Украине

13:50

Переговори щодо спроб втручання у вибори Президента України

13:50

Загиблого на Донбасі воїна Сергія Данілейченка провели в останню путь у Черкаській області. ФОТОрепортаж

13:50

КОНЦЕРН IAI НА ВИСТАВЦІ AERO INDIA-2019 ПРЕДСТАВИВ «ВБИВЦЮ С-300»

13:50

21.02.2019 Виступ речника Міноборони України щодо обстановки в районі ООС

13:50

Після будівництва 'Північного потоку-2' Росія може напасти на кораблі країн Балтії, - Порошенко

13:50

Боевики захватили госисполнителя, приехавшего к матери в оккупированную Макеевку

13:50

Разгромлена банда матерых рэкетиров, работавших под заказ

13:50

Депутата от 'Батьківщини' подозревают в сговоре ради наживы

13:50

Співробітники СБУ та ДБР проводять обшуки в представників штабу 'Батьківщини' в Запорізькій області. ВІДЕО+

13:50

Депутат БПП Кобцев вимагає, щоб працівники IT-сектору платили більше податків

13:50

'Кощунство и мерзость!' В Виннице разразился скандал из-за Героев Небесной Сотни

12:58

'Нужно домой!' Крымчане попросились в Украину после порядков друзей Путина

12:58

Україна повністю готова до проведення публічних слухань у справі 'Україна проти Росії ', - Мін''юст

12:58

Під час масових обшуків у школах і дитсадках Миколаєва вилучили всю молочку

Більше новин