Номерів у виборчих бюлетенях не буде - Верховний суд відхилив позов


19 березня 2019, вівторок, 19:04 | Джерело: https://www.unian.ua/

Переглядів: 122

Відсутність нумерації у виборчих бюлетенях під час голосування за президента є законною попри наявність у списку двох кандидатів з однаковими прізвищами та ініціалами, вирішив Верховний суд.

ВСУ не задовольнив скаргу до ЦВК щодо вказування у бюлетенях порядкових номерів кандидатів на пост президента / фото УНІАН

Верховний суд України не задовольнив скаргу до Центральної виборчої комісії щодо вказування у бюлетенях порядкових номерів кандидатів на пост президента.

Про це повідомляє у Facebook прес-служба Верховного суду, який розглядав апеляційну скаргу.

"Встановлення форми виборчого бюлетеня з виборів президента України та затвердження тексту, що міститься в ньому, належить до дискреційних повноважень Центральної виборчої комісії. Така дискреція обмежується законодавчо встановленими вимогами щодо відомостей, які мають обов’язково міститись у виборчих бюлетенях з виборів президента України. Такого висновку дійшов Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, розглянувши в апеляційному порядку справу за позовом кандидата на пост президента України в особі уповноваженого представника до ЦВК, за участю третіх осіб на стороні позивача про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити певні дії", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, позивач в особі уповноваженого представника звернувся до суду з позовом щодо встановлення у виборчому бюлетені для голосування порядкових номерів кандидатів на пост президента.

"Свої вимоги обґрунтував тим, що у виборчому бюлетені на виборах президента України в день голосування 31 березня 2019 року будуть міститися відомості про двох кандидатів на цей пост, які мають однакове прізвище, аналогічні ініціали, посаду та місце роботи, а також про двох кандидатів із однаковими прізвищами, що, на думку позивача, призведе до помилкового розуміння виборцями результатів зробленого ними вибору та спотворить результати волевиявлення", - повідомили в суді.

Водночас зауважується, що представник відповідача заперечив проти задоволення позову, зазначивши, що "під час наради ЦВК 6 березня 2019 року та засідання 8 березня 2019 року за участю уповноважених представників кандидатів на пост президента України обговорювалось та вирішувалось питання щодо проставлення у виборчому бюлетені нумерації граф, які містять інформацію про персональні дані кандидатів на пост президента".

"За результатами голосування такі пропозиції не були підтримані відповідною більшістю голосів членів комісії, а тому вважаються не прийнятими. Отже, комісія вжила всіх необхідних і визначених законом заходів під час затвердження форми виборчого бюлетеня та використала надані повноваження у межах і в спосіб, визначені законом. Надавши оцінку спірним правовідносинам, Верховний Суд залишив без задоволення позовні вимоги", - пояснили у суді.

"При цьому суд звертає увагу, що законодавець не встановив вимог щодо обов’язкового зазначення порядкових номерів кандидатів на пост президента України у виборчих бюлетенях. Доводи апелянта про те, що відсутність нумерації граф бюлетеня не дасть змоги виборцям зробити вільний та усвідомлений вибір, призведе до помилкового розуміння виборцями зробленого ними вибору, порушить принцип рівності, спотворить результати волевиявлення, суд вважає надуманими, оскільки вони є лише припущеннями позивача та не підтверджені жодними належними та допустимими доказами з посиланням на конкретні норми законодавства", - наголосили у прес-службі.

Як повідомляв УНІАН, 8 березня ЦВК затвердила форму і текст виборчого бюлетеня для голосування на виборах президента України і форму виборчого бюлетеня для повторного голосування.

За словами заступника голови ЦВК Євгена Радченка, текст бюлетеня надрукують лише з одного боку державною українською мовою на аркуші розміром 20х80 см пісочного кольору із захисними елементами. Прізвища та імена кандидатів будуть розміщені в алфавітному порядку з даними про них, які викладені в постанові про реєстрацію кандидатів. Після скасування реєстрації 5 кандидатів у президенти бюлетень міститиме прізвища 39 кандидатів та відомості про них.

Як відомо, серед кандидатів Ігор Шевченко (самовисуванець) та Олександр Шевченко (партія «Українське об’єднання патріотів – УКРОП»), Юлія Тимошенко («ВО «Батьківщина») та Юрій Тимошенко (самовисуванець).

Перейти на першоджерело

НАЙЦІКАВІШЕ ЗА СЬОГОДНІ


21:44

Артист Кошовий стояв на дебатах за спиною Зеленського в одязі фірми POHUY.

21:44

Порошенко прийшов на ефір «Суспільного» після дебатів з Зеленським: онлайн-трансляція

21:35

Порошенко: Мені не соромно, тому що я пишаюся Україною. ВIДЕО

21:35

У Краматорську стався спалах кору – керівник Донеччини

21:35

На дебатах на 'Олімпійському' були присутні 22 тис. осіб, - МВС

21:35

Порошенко і Зеленський закінчили дебати на НСК 'Олімпійський' виконанням Гімну України

20:23

Україна в ООН висловила протест через нові судові рішення проти громадян України в Криму

20:23

Зеленський і Порошенко стали на коліна на сцені: опубліковане відео

18:51

Від початку доби 19 квітня втрат немає. Ворог чотири рази застосував міномети калібром 82 і 120 мм, - штаб ООС

18:51

Алергія: головне про хворобу XXI століття

18:51

Справа збитого Іл-76 під Луганськом: родичі загиблих та військові вимагають перегляду справи

18:51

Этап государственных испытаний завершает комплекс, значительно улучшающий огневой потенциал украинской артиллерии. 

18:31

На вхід в НСК 'Олімпійський' утворилися черги. ФОТОрепортаж

18:31

Про спалах кору та дефіцит лікарів. У МОЗ зробили 'антифейк' заявам радника Зеленського з медицини

18:18

Кравчук пояснив, як дебати вплинуть на результат виборів

18:17

МВФ підтримує націоналізацію 'Приватбанку'

18:17

Компанія Ахметова запустила одну з найбільших сонячних електростанцій в Європі

18:17

Новости Крымнаша. Выпуск #1614 за 19.04.2019 «Крым: от аннексии 1783 года ' к аннексии 2014 'года»

18:17

Міністр оборони анонсував укладання контрактів із постачання озброєння для української армії у країн-партнерів

18:17

Дебати Порошенка і Зеленського на 'Олімпійському': пряма трансляція

18:17

В США опасаются быть втянутыми в войну из-за комика Зеленского

16:57

За 48 часов до выборов, Зеленский растерял долю своих избирателей. С чем это связано и как повлияют на итоги выборов последние два дня?

16:57

Президент, який 'я переживаю тільки за свою сім''ю' - буде вночі у мене спати з відкритими очима, - Ляшко про Зеленського

16:57

ПЕРЕФОРМАТУВАННЯ ТА СКОРОЧЕННЯ ФУНКЦІЙ «УКРОБОРОНПРОМУ», СТВОРЕННЯ ОРГАНУ ОБОРОНКИ ТА ПРОЗОРІСТЬ ДОЗ – РАДИКАЛЬНИЙ ЗАКОНОДАВЧИЙ ПАКЕТ ОПК ОБГОВОРЕНО В РНБО

16:57

Колона прихильників Порошенка йде пішки до НСК 'Олімпійський' від Майдану. ВІДЕО+ФОТОрепортаж

Більше новин