Номерів у виборчих бюлетенях не буде - Верховний суд відхилив позов


19 березня 2019, вівторок, 19:04 | Джерело: https://www.unian.ua/

Переглядів: 140

Відсутність нумерації у виборчих бюлетенях під час голосування за президента є законною попри наявність у списку двох кандидатів з однаковими прізвищами та ініціалами, вирішив Верховний суд.

ВСУ не задовольнив скаргу до ЦВК щодо вказування у бюлетенях порядкових номерів кандидатів на пост президента / фото УНІАН

Верховний суд України не задовольнив скаргу до Центральної виборчої комісії щодо вказування у бюлетенях порядкових номерів кандидатів на пост президента.

Про це повідомляє у Facebook прес-служба Верховного суду, який розглядав апеляційну скаргу.

"Встановлення форми виборчого бюлетеня з виборів президента України та затвердження тексту, що міститься в ньому, належить до дискреційних повноважень Центральної виборчої комісії. Така дискреція обмежується законодавчо встановленими вимогами щодо відомостей, які мають обов’язково міститись у виборчих бюлетенях з виборів президента України. Такого висновку дійшов Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, розглянувши в апеляційному порядку справу за позовом кандидата на пост президента України в особі уповноваженого представника до ЦВК, за участю третіх осіб на стороні позивача про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити певні дії", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, позивач в особі уповноваженого представника звернувся до суду з позовом щодо встановлення у виборчому бюлетені для голосування порядкових номерів кандидатів на пост президента.

"Свої вимоги обґрунтував тим, що у виборчому бюлетені на виборах президента України в день голосування 31 березня 2019 року будуть міститися відомості про двох кандидатів на цей пост, які мають однакове прізвище, аналогічні ініціали, посаду та місце роботи, а також про двох кандидатів із однаковими прізвищами, що, на думку позивача, призведе до помилкового розуміння виборцями результатів зробленого ними вибору та спотворить результати волевиявлення", - повідомили в суді.

Водночас зауважується, що представник відповідача заперечив проти задоволення позову, зазначивши, що "під час наради ЦВК 6 березня 2019 року та засідання 8 березня 2019 року за участю уповноважених представників кандидатів на пост президента України обговорювалось та вирішувалось питання щодо проставлення у виборчому бюлетені нумерації граф, які містять інформацію про персональні дані кандидатів на пост президента".

"За результатами голосування такі пропозиції не були підтримані відповідною більшістю голосів членів комісії, а тому вважаються не прийнятими. Отже, комісія вжила всіх необхідних і визначених законом заходів під час затвердження форми виборчого бюлетеня та використала надані повноваження у межах і в спосіб, визначені законом. Надавши оцінку спірним правовідносинам, Верховний Суд залишив без задоволення позовні вимоги", - пояснили у суді.

"При цьому суд звертає увагу, що законодавець не встановив вимог щодо обов’язкового зазначення порядкових номерів кандидатів на пост президента України у виборчих бюлетенях. Доводи апелянта про те, що відсутність нумерації граф бюлетеня не дасть змоги виборцям зробити вільний та усвідомлений вибір, призведе до помилкового розуміння виборцями зробленого ними вибору, порушить принцип рівності, спотворить результати волевиявлення, суд вважає надуманими, оскільки вони є лише припущеннями позивача та не підтверджені жодними належними та допустимими доказами з посиланням на конкретні норми законодавства", - наголосили у прес-службі.

Як повідомляв УНІАН, 8 березня ЦВК затвердила форму і текст виборчого бюлетеня для голосування на виборах президента України і форму виборчого бюлетеня для повторного голосування.

За словами заступника голови ЦВК Євгена Радченка, текст бюлетеня надрукують лише з одного боку державною українською мовою на аркуші розміром 20х80 см пісочного кольору із захисними елементами. Прізвища та імена кандидатів будуть розміщені в алфавітному порядку з даними про них, які викладені в постанові про реєстрацію кандидатів. Після скасування реєстрації 5 кандидатів у президенти бюлетень міститиме прізвища 39 кандидатів та відомості про них.

Як відомо, серед кандидатів Ігор Шевченко (самовисуванець) та Олександр Шевченко (партія «Українське об’єднання патріотів – УКРОП»), Юлія Тимошенко («ВО «Батьківщина») та Юрій Тимошенко (самовисуванець).

Перейти на першоджерело

НАЙЦІКАВІШЕ ЗА СЬОГОДНІ


16:10

18.06.2019 Руйнування РФ європейської системи контролю над озброєнням

16:10

Санкції не скасовуються, поки Крим не повернеться в Україну, - Меркель

15:59

Тих, хто агітує за зняття санкцій з РФ, закликаю побувати в Криму і на Донбасі, - Зеленський

15:59

'Укрзалізниця' ризикує дійти до банкрутства, якщо і надалі буде спонсорувати олігархів пільговими тарифами, - Кава

15:25

Україна і Франція планують спільно виготовляти патрульні катери для прикордонників.

15:11

Сегодня и завтра Россию ждут неприятные известия из США и Нидерландов, где украинская тема будет №1 на повестке дня.

15:11

Новости Крымнаша. Выпуск #1674 за 18.06.2019 «Москва использует полуостров как военную базу, а крымчан ' в качестве живого 'щита»

15:11

Зеленський вирішив звільнити Луценка: в Раді виступили проти

14:55

Суд РФ дав величезні терміни кримським татарам: всі подробиці

14:33

Активісти руху 'Гідність Нації' встановили пам''ятний знак 'Захисникам Української Державності'

14:33

ФРН, ФРАНЦІЯ І ІСПАНІЯ ЗАПУСТИЛИ НАЙБІЛЬШИЙ ОБОРОННИЙ ПРОЕКТ В ЄВРОПІ

14:33

Обмін людей хоча б 10 на 10 міг би показати бажання іншої сторони почати процес деескалації, - Зеленський

14:33

У Києві затримали авто зі зброєю: власник представився полковником УДО

13:45

Церква УПЦ МП на Черкащині зливає нечистоти під пам''ятник полеглим воїнам 93-ї бригади. ВIДЕО

13:45

Офіцер Нацполіції Дибов став чемпіоном світу з бодібілдингу. ВIДЕО

13:45

НФ вимагає від Зеленського скликати РНБО в зв''язку зі зміною власника телеканалу Zik. ВIДЕО

13:45

Команди 'не стріляти' від Турчинова 2014 року не було – новий очільник СЗР

13:45

'С чистого листа': Газпром предложил Нафтогазу новый план сотрудничества

13:21

Обережно ВОДА!

13:19

ПРИВІТИ З ПЕРЕДОВОЇ

13:19

Американское издание The New York Times опубликовало статью вызвавшую крайне негативную реакцию президента США Дональда Трампа.

13:12

«Поліцейська хвиля» 17.06.2019

12:52

18.06.2019 Виступ речника Міністерства оборони України щодо ситуації на лінії зіткнення

12:52

Зеленський виступив за посилення санкцій проти РФ для звільнення Криму і Донбасу

12:52

В Кремле рассказали, с чего Путин начнет разговор с Зеленским

Більше новин