Подивіться, які звірі живуть в зоні відчуження Чорнобиля. Здається, природа майже залікувала рани, які їй завдала людина


21 травня 2019, вівторок, 17:29 | Джерело: https://vsviti.com.ua/

Переглядів: 484

33 роки тому сталася найстрашніша техногенна катастрофа за всю історію людства  вибухнув реактор Чорнобильської АЕС. В результаті аварії територія площею 200 тис. км? виявилася забруднена ядерними відходами. Тепер в межах 30 км від АЕС майже не залишилося людей: населення спішно евакуювали. А  зону відчуження несподівано заповнили тварини, деякі з яких у дикій природі не помічали вже більше 100 років.

Сподіваємося, що людство винесе урок із страшної аварії і зробить все, щоб таке більше ніколи не повторилося. А поки природа в уражених районах відновлює сама себе, погляньте на те, які звірі потрапили в приціли фотопасток в зоні Чорнобиля.

Рудий ліс найстрашніше місце після вибуху. Так він виглядає зараз

© Pauletto Francois / ABACA / EAST NEWS

Після вибуху в 1986 році найбільшу дозу радіації прийняв на себе сосновий ліс, розташований поруч зі станцією. Вплив був настільки сильним, що одні дерева загинули, а інші забарвилися в буро-червоне світло. Тепер цей ліс називають Рудим, але навіть він почав відроджуватися.

Незважаючи на небезпечний для людини рівень радіації, сюди повернулися деякі рідкісні види тварин

Коні Пржевальського

© IMP Features / Roger Allen / East News

У 1998 році в зону відчуження завезли 20 коней Пржевальського. Сьогодні поголівя маленьких міцних конячок налічує більше 100 особин. Коні живуть табунами навколо альфа-самця збирається гарем з самок жеребят. Іноді дикі коні-одинаки крадуть самок домашніх коней у незаконних поселенців Припяті.

Європейська рись

© Derzhavne agentstvo Ukrayiny` z upravlinnya zonoyu vidchuzhennya / Facebook © ChernobylWildZone / youtube.com

Головний хижак зони європейська рись. Цим великим котикам в Чорнобилі боятися нікого вони виходять на полювання не в сутінках, як зазвичай, а спокійно розгулюють вдень. Адже людей зі зброєю тут немає. Маршрути рисей пролягають найбільш зараженими територіями.

Вовк

© Derzhavne agentstvo Ukrayiny` z upravlinnya zonoyu vidchuzhennya / Facebook © Derzhavne agentstvo Ukrayiny` z upravlinnya zonoyu vidchuzhennya / Facebook

У 1987 році в Чорнобилі жили 3 зграї вовків, а зараз їх 7. У кожній зграї по 10 сильних, здорових тварин. Вовки навчилися використовувати ландшафт, створений людиною, вони полюють на зруйнованих вулицях Припяті.

Активісти з фотопастки вистежили рідкісних тварин, яких і не сподівалися побачити

Взагалі-то в чорнобильській зоні ніяких наукових досліджень не велося. Всі спостереження зроблені завдяки активістам екологам і біологам. Ось, наприклад, Сергій Гащак, співробітник міжнародної радіоекологічної лабораторії Чорнобильського центру, встановлював фотопастки за свої гроші.

Тільки недавно, в 2017 році, в межах 30-кілометрової зони ЧАЕС створили Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник, і ми з вами можемо побачити птахів і тварин, які, здавалося, зникли назавжди.

Подивіться на рідкісних звірів, які потрапили в фотопастки Сергія та інших вчених.

Єнотоподібний собака

© Sergej Gashchak / Facebook © Bios Photo / East News

Єнотовидних собак завезли сюди з Далекого Сходу в період існування СРСР. Але тварини не розгубилися вони розмножилися і відчувають себе в Поліссі як вдома.

Лосі і зубри

© Pauletto Francois / ABACA / EAST NEWS © Derzhavne agentstvo Ukrayiny` z upravlinnya zonoyu vidchuzhennya / Facebook

Лосі бродять навколо зруйнованої ЧАЕС. З ворогів у них тільки вовки. А ось зубрів люди примудрилися знищити в XIX столітті. До Чорнобиля привезли пару цих могутніх тварин, але вони загинули. Однак нещодавно вчені знайшли сліди зубрів і прийшли до висновку, що зубри все ж водяться на території Припяті, тільки не горять бажанням зустрічатися з людиною.

Дрімлюга і чорний лелека

Дрімлюга в деяких місцях планети знаходиться під загрозою вимирання, чорний лелека і зовсім занесений до Червоної книги, тому побачити його велика удача.

Ліскулька (ліщиновий вовчок)

© Anton Yuhimenko / Facebook © Sergej Gashchak / Facebook

Цей гризун, який схожий на білку, мишу і хомяка одночасно, називається ліщиновий вовчок. Вовчок занесений в Червону книгу, а ще він вправно пересувається по гілках чагарників і харчується зернами рослин. Це маля потрапило в обєктив працівника ЧАЕС в 2019 році і отримала прізвисько «чорнобильський лемур».

Дика свиня

© Chornobylskyj Radiacijno-ekologichnyj Biosfernyj Zapovidnyk / Facebook

У перші роки після аварії в зоні відчуження розплодилося неймовірна кількість кабанів, однак зараз їх не так багато: вовки скоротили популяцію.

Лисиці. Багато лисиць

Лисиці не бояться людей і беруть частування з рук туристів. А у припятського лиса Семена навіть є свій аккаунт в Facebook він позує всім, у кого є фотоапарат, а ще любить ласощі.

Видри

© Derzhavne agentstvo Ukrayiny` z upravlinnya zonoyu vidchuzhennya / Facebook

Річкові видри живуть по всій Європі, але це в теорії. А на практиці люди активно винищують цих милих тваринок. Зате на території Припяті їм ніхто не заважає: мисливців немає і улюблена риба водиться в достатку.

Бурий ведмідь

© ChernobylWildZone / YouTube

Бурий ведмідь потрапив в обєктив фотопастки, коли переходив занедбану дорогу недалеко від Чорнобиля. Вченим довго не вдавалося знайти його, так як ведмідь відмінно ховався, але тепер ми знаємо, що в зоні відчуження відновлюється популяція цих грандіозних тварин.

Сіра сова

© Derzhavne agentstvo Ukrayiny` z upravlinnya zonoyu vidchuzhennya / Facebook

Цей птах, який дивиться на людей з презирством,  сіра сова. Птах вміє добре ховатися, і засікти її не так вже й легко, але в Припяті птахи гніздяться відкрито.

Широковух

© East News

Це широковух європейський рідкісний кажан, який активно заселяє Чорнобиль. Зараз в зоні живе 14 видів рідкісних і не дуже рідкісних рукокрилих.

Соми-гіганти

Embed from Getty Images

У ставку-охолоджувачі ЧАЕС живуть риби. Після аварії екосистема водойми отримала жахливі дози радіації, особливо дісталося хижакам сомам і щукам. Але сьогодні радіаційне забруднення знизилося природним чином і соми виростають до 1,5-2 м в довжину. Риби-гіганти плавають в очікуванні туристів і працівників станції, які підгодовують їх хлібом.

Бонус: покинуті собаки в зоні відчуження

© Retna / Avalon.red / REPORTER

В околицях Припяті живе близько 300 бродячих собак. Це нащадки домашніх вихованців, яких залишили люди, що тікали від ядерної катастрофи. Звичайно, жителі міста та селищ не кидали улюбленців з доброї волі: брати їх з собою було заборонено, адже шерсть тварин добре «вбирає» радіацію. Свідки розповідають про те, що чули «плач» собак, яких власники не змогли взяти в евакуаційні автобуси.

Сьогодні собакам доводиться виживати в диких умовах зони. Трохи більше пощастило тим, хто прибився до КПП або кафе: їх підгодовують працівники станції. Однак середня тривалість життя собак в Припяті 6-7 років.

© AP / East News

Волонтери американського благодійного фонду «Чисте майбутнє» намагаються зробити життя песиків краще вакцинують їх від сказу і чумки, а також стерилізують. За даними фонду, деякі собаки почали схрещуватися з вовками, але поки наслідки цього процесу для природи важко передбачити.

© AA / ABACA / EAST NEWS

Сучасна Припять це модель світу без людини. І, здається, природа прекрасно обходиться без нашого втручання. Дикі тварини та дерева руйнують залишки цивілізації, і через пару десятків років сліди людини зникнуть остаточно.

Для фахівців це відмінний привід вивчити рідкісні види тварин, ну а для простих людей нагадування про те, що ми не царі природи. Зізнаємося, вид ведмедя і гігантських сомів викликав у нас мурашки по шкірі.

Джерело adme.ru

А хто вразив вас?

Поділись

shnick

Перейти на першоджерело

НАЙЦІКАВІШЕ ЗА СЬОГОДНІ


17:56

Ветерани АТО/ООС, які втратили кінцівки, зможуть отримати за рахунок держави спортивні протези, - Свириденко

17:56

Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про внесення змін до Закону України 'Про військовий обов''язок і військову службу'. ВIДЕО

17:56

Рада підтримала в першому читанні законопроєкт про право застосування з''єднань, військових частин і підрозділів ЗСУ зброї і техніки в особливий період

17:56

НОВІ БТР-3ДА 46 ОДШБР ОТРИМАЛИ ДОДАТКОВИЙ ЗАХИСТ ВІД РПГ

16:50

Для нас залишаються викликом російські повітряно-космічні сили. Пропозиція створити єдину систему ППО від Балтійського до Чорного моря залишилася без відповіді партнерів, - Турчинов

16:50

Новости Крымнаша. Выпуск #1765 за 20.09.2019 «Массой баранов проще управлять, если их объединить фейковой 'идеей»

16:34

Сила і міць: танкісти ЗСУ влаштували видовищний 'двіж' на Донбасі. Відео

16:29

'Інфікування триває': окупанти в Криму влаштували цинічну акцію з дітьми

16:28

'Кожного ранку такий кайф', - величезна черга з пасажирів приміських електричок, які намагаються перейти на станцію метро 'Святошино'. ВIДЕО

16:28

'П**дате-бородате!' Соколова рознесла Пушиліна за ідею про 'ДНР' в Росії

16:28

Воїни 30-ї ОМБр після 8 місяців виконання завдань у зоні ООС повернулися на ротацію в Новоград-Волинський. ВІДЕО+ФОТОрепортаж

16:28

'Нічого не збираюся робити. Все, що я хотів зробити, - я вже зробив', - 'мінер' Белько

16:28

Окупанти 'переобрали' главу Криму та спікера парламенту

16:28

'Відкрив усім очі!' У мережі з'явилося неймовірне відео України

15:42

Україна почала будувати нові КПВВ на кордоні з окупованим Кримом: фото

15:14

Суд дозволив ДБР вилучити з Офісу президента секретні документи щодо інциденту в Керченській протоці

15:00

У Києві 'замінували' дитсадки, лікарні та мости

15:00

'Формулу Штайнмаєра' мають намір письмово узгодити в Тристоронній контактній групі до зустрічі в нормандському форматі, - Пристайко

14:22

Україна почала закупівлі електроенергії у Білорусі

14:22

МІЖНАРОДНІ НАВЧАННЯ RAPID TRIDENT-2019: ТЕХНІКА ТА ОЗБРОЄННЯ ЗСУ

13:55

Миколаївські десантники відпрацювали безпарашутну висадку на дах будинку, палубу ворожого корабля і в тил противника. ВIДЕО

13:55

Використання інтернету в роумінгу Київстар зросло майже в 2,5 рази

13:32

'А за деревом дерево': як Інтерпол протидіє незаконному вирубуванню лісу і допомагає в цьому Україні

13:32

Абромавичус запропонував продати ракетний крейсер 'Україна'

13:32

Прапор 'ДНР': матч Ліги чемпіонів ознаменувався витівкою фанатів

Більше новин