Колишній президент вважає, що зараз Україні найкраще діяти політико-дипломатичним шляхом.
Перший президент України Леонід Кравчук вважає, що країні доведеться враховувати позицію угруповань бойовиків «ДНР» та «ЛНР», які окупували частину Донбасу.
Як повідомляють «Новости Донбасса», таку думку він висловив в ході спілкування з журналістами. За його словами, першим кроком з вирішення конфлікту на Донбасі має бути звільнення усіх полонених.
«Друге – діалог, третє – припинення вогню, четверте – врегулювання ситуації на Донбасі, а потім і в Криму», – додав Кравчук.
Екс-президент зазначив, що за кожним таким кроком є різні сили.
«Є різні сили: Україна, Росія, Європа, США і я не знаю, куди віднести бойовиків. Ігнорувати їх зовсім неможливо. Треба їх якось враховувати, тому що вони завжди будуть чинити опір. Таким чином, є чотири точно і п'яті – бойовики – суб'єкти цього питання», – зазначив він.
При цьому Кравчук вважає, що «найкращий шлях» – це звільнення територій силовим шляхом, але Україні він недоступний.
«У нас такої сили поки що немає, тому ми маємо діяти політико-дипломатичним шляхом», – уклав він.
Раніше новий глава Адміністрації президента України Володимира Зеленського Андрій Богдан заявив, що влада розглядає винесення на всенародний референдум питання про укладення мирних домовленостей з РФ.