В Україні відзначають День безпеки пацієнта.
У лікарнях щороку трапляється 134 мільйони потенційно небезпечних для здоров’я і життя людей випадків. Кожного року це стає причиною близько 2,6 мільйона смертей.
Про це йдеться у дописі ексміністерки охорони здоров'я Уляни Супрун, який вона приурочила до Світового дня безпеки пацієнта. Його відзначають вперше в Україні 17 вересня.
"Що означає така безпека? Передусім мінімізація потенційних ризиків та шкоди, яку може отримати пацієнт внаслідок отримання медичної допомоги. Безпека є основою якісних медичних послуг", - пише Супрун.
За її словами, чотири з десяти пацієнтів отримують шкоду під час отримання первинної чи амбулаторної медичної допомоги. Мова йде про неправильну діагностику, призначення ліків чи використання медичних виробів. Близько 80% випадкам таких помилок можна запобігти.
Лікарняні інфекції трапляються у кожного сьомого пацієнта та десятого пацієнта із сотні госпіталізованих у країнах з високим рівнем доходу та країнах із низьким та середнім рівнем доходу відповідно. Через ін’єкції можуть передаватися ВІЛ, гепатити В та С. Небезпечне також несвоєчасне виявлення сепсису. Інфекції зачіпають понад 31 мільйон людей у ??всьому світі
Майже сім мільйонів пацієнтів щорічно мають ускладнення після операцій. Крім того, мільйон пацієнтів помирають під час операції або відразу після неї. Також нбезпечні практики пов’язані з переливанням крові.
Венозна тромбоемболія - одна з найпоширеніших причин шкоди пацієнту, що сприяє третині ускладнень, пов’язаних з госпіталізацією. Щорічно в країнах з високим рівнем доходу припадає 3,9 мільйона випадків і шість мільйонів випадків у країнах з низьким та середнім рівнем доходу.
Якість і безпека пацієнтів, переконана Супрун, визначають рівень охорони здоров’я країни. "Стара система не могла їх гарантувати пацієнту. Тому кожен напрямок у трансформації системи має на меті це змінити", - каже вона.
До якості та безпеки вона відносить державну закупівлю ліків і вакцин, основи пацієнт-орієнтованого підходу до надання первинної медичної допомоги, безпеку донорської крові та освіченість лікарів.
Як повідомлялося, 4 вересня президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким запроваджується відзначення Дня безпеки пацієнтів. День безпеки пацієнтів проводитиметься щорічно 17 вересня – у Всесвітній день забезпечення безпеки пацієнтів.
Часто плату вимагають неофіційно або у вигляді благодійних внесків. Це незаконно і за таке порушення Національна служба здоров'я може розірвати з сімейними лікарями угоду. ТСН нагадає, які послуги первинної ланки входять до переліку безкоштовних і порадить, що робити, якщо вам відмовляють їх надавати.