На початку 2019-го року, після російської агресії у нейтральних водах Чорного моря проти української корабельно-катерної групи, США запланувало провести морські військові навчання у Чорному морі, проте скасували їх.
Про це в Конгресі розповів Крістофер Андерсон, експомічник спеціального представника з питань України Курта Волкера, повідомляє Укрінформ.
Рішення про відмову від маневрів надійшло з Білого дому до командування ВМФ США у січні 2019-го року, про що стало відомо з розсекречених у понеділок свідчень Андерсона.
Рішення про оприлюднення цієї інформації приймала Палата представників США.
За його словами, тоді навіть телеканал CNN дав інформацію про заплановані військові навчання США у Чорному морі.
Таким чином він відповів на запитання про те, чи відчував ознаки можливої зміни політики США щодо підтримки України в період після Керченського інциденту. У цьому контексті Андерсон також повідомив, що Білий дім, на відміну від Держдепартаменту, одразу відмовився давати офіційний коментар з цього приводу. Він припустив, що таке рішення могло бути прийняте, щоб отримати більше інформації, оскільки ситуація була складною, і не було достеменно ясно, чи перебували (українські – ред.) кораблі в міжнародних водах».
Андерсон уточнив, що вже тоді чув про спроби переглянути всю допомогу Україні з боку адміністрації США.
Після цього, за словами Андерсона, відбулася зустріч з радником президента з питань нацбезпеки Джоном Болтоном, який дав зрозуміти, що Трамп телефонував йому, аби поскаржитися на вихід новини (вірогідно, на CNN – ред.).
Він ще раз підкреслив, що морські маневри в Чорному морі були скасовані, однак чому не знає.
У грудні 2018-го року 41 сенаторів зі 100 у США призвали президента Дональда Трампа провести масштабну операцію проти Росії у Чорному морі разом з європейськими союзниками.
Також сенатори закликають НАТО збільшити свою військову присутність у Чорному морі, а також звернулись до партнерів у ЄС не пускати військові судна Росії до своїх портів з метою дозаправки та поповнення провіанту.
Згодом Німмечина запевнила у готовності підтримувати Україну в питаннях стримування російської збройної агресії, у тому числі, шляхом забезпечення військової присутності кораблів ВМС Бундесверу в Чорному морі.