Повний локдаун або жорсткий карантин станом на 26 листопада діє в низці країн світу і дедалі більше держав посилюють обмеження через складну ситуацію з коронавірусом. Дізнайтеся, які країни запланували локдаун, а які вже ввели та з якими заборонами – читайте далі.
Серед країн, які вводять або вже ввели локдаун через погіршення ситуації з COVID-19, Болгарія, Грузія, Німеччина, Польща, Австрія, Греція, Бельгія, Португалія, Італія, Іспанія, Литва та канадське місто Торонто. Дізнайтеся детальніше про обмеження у цих країнах у матеріалі 24 каналу.
Уряд Болгарії вирішив ввести локдаун з 27 листопада до 21 грудня через зростання випадків коронавірусу. Усе задля того, щоб послабити тиск на лікарні, які перебувають на межі.
У країні закриють ресторани, нічні клуби, торгові центри, спортзали і дитсадки. Студенти та школярі перейдуть на дистанційне навчання.
Туристичні поїздки по території країни і за кордоном будуть заборонені.
Працюватимуть тільки невеликі магазини. Будуть дозволені і спортивні заходи, однак без глядачів. Кількість глядачів у театрах буде обмежена до 30% від числа місць.
Влада Грузії ввела жорсткі карантинні обмеження з 28 листопада по 31 січня.
Комендантська година, яка наразі діє у 7 найбільших містах, пошириться на всю територію країни. Виходити на вулицю буде заборонено в період з 21:00 до 05:00. Винятком будуть передноворічний і передріздвяний вечори 31 грудня і 6 січня.
В країні припинять усі міжміські пасажирські перевезення. При цьому робота таксі буде дозволена.
Ресторани працюватимуть тільки на виніс і на доставку. Зачинять спортзали, басейни, художні студії, дитсадки і ясла, а школи перейдуть на дистанційне навчання. Припинять роботу всі непродовольчі ринки і майже всі непродовольчі магазини – крім зооаптек і зоотоварів, побутової хімії і преси.
З 24 грудня до 2 січня обмеження у Грузії обіцяють послабити. У цей період відкриють ТРЦ і ринки, відновлять роботу муніципальний транспорт і міжміські перевезення. Після цього знову запустять транспорт тільки з 16 січня.
Німеччина 25 листопада вирішила продовжити та посилити частковий локдаун. Обмеження діятимуть щонайменше до 20 грудня, але їх ще можуть продовжити до початку січня.
Обмежать приватні зібрання до 5 людей з двох сімей – діти у віці 14 років і молодше не враховуються.
Обмеження на спортивні заходи діятимуть щонайменше до Різдва. Наразі невідомо, чи дозволять відновити заняття спортом після свят.
Обмеження на контакти призупинять з 23 грудня до 1 січня, щоб люди могли святкувати в період Різдва. У цей період можна буде збиратися групами до 10 людей, з дітьми у віці 14 років і молодше без обмежень. При цьому федеральна земля Шлезвіг-Гольштейн планує дотримуватися власних правил.
У Польщі ще з 7 листопада ввели низку нових карантинних обмежень, які мали б діяти до 29 листопада.
Тимчасово зачинені всі установи культури – театри, кіно, галереї. Діють обмеження на перебування людей в церквах і магазинах. Номери в готелях доступні тільки для гостей, які перебувають у відрядженні.
У ТРЦ працюють тільки продовольчі магазини, аптеки і пункти обслуговування.
З 9 листопада всі школярі у Польщі перейшли на дистанційне навчання. Раніше дистанційно навчалися учні 4 – 8 класів та середніх шкіл.
Влада країни планує ввести національний карантин і заборону на поїздки, якщо кількість інфікованих перевищить 70 – 75 випадків на 100 тисяч населення.
В Австрії ввели повторний локдаун ще з 17 листопада до 6 грудня. У разі, якщо ситуація з коронавірусом не покращиться, то заходи будуть продовжені. На території країни діє такий же жорсткий карантин, як і під час весняної хвилі COVID-19.
Спершу було заборонено виходити з дому з 20:00 до 6:00 на приватні зустрічі або в гості. Але згодом обмеження на вихід з дому поширили на цілий день. У вільний час зустрічатися можна тільки з 1 людиною або 1 сім'єю з найближчого оточення. Для виходу з дому потрібно оформити відповідний документ.
Зачинені великі магазини за винятком продуктових супермаркетів, садових ринків, зоомагазинів, АЗС, банків, пошти, салонів зв'язку, тютюнових крамниць і сервісних центрів. Їх робочі години обмежені з 6:00 по 19:00 за місцевим часом.
Крім того, припинили роботу салони краси та масажу.
Школярі перейшли на дистанційне навчання.
На аматорському рівні заборонили контактні види спорту.
Заборонили масові заходи в галузі культури, спорту чи дозвілля. Зачинили спортзали, танцювальні школи, парки розваг, лазні, театри, опери та кінотеатри.
Працівникам офісів рекомендували перейти на роботу з дому.
Ресторани, кафе і бари працюють тільки на доставку страв і самовивіз.
Виходити з дому дозволили тільки для походу в магазин, на роботу, прогулянку або в разі загрози життю.
При цьому школам, дитсадкам і бібліотекам дозволили продовжити роботу.
Можна робити індивідуальні пробіжки.
У Греції з 7 до 30 листопада введи локдаун, подібний до того, який вводили в країні навесні 2020 року.
Виходити з дому можна тільки за поважної причини: вихід на роботу, похід до магазину,
відвідування лікаря, заняття спортом.
Про намір вийти з дому треба повідомити владі, відправивши SMS-повідомлення на спеціальний номер.
Поїздки з одного регіону в Греції в інший будуть заборонені.
При будь-якому виході з дому потрібно обов'язково надягати маску.
Не зачинилися дитячі садки і початкові школи. А ось учні старших класів та студенти перейшли на дистанційний режим навчання.
У найбільшому місті Канади Торонто ввели локдаун з 23 листопада на 28 днів.
Зачинені всі непродовольчі магазини, підприємства, ресторани і кафе (крім доставки і роботи на виніс). Продуктові магазини та аптеки працюють на 50%.
Також заборонені всі масові зібрання, зокрема і зустрічі між членами різних сімей. Весілля, похорони і релігійні церемонії зможуть відвідати не більше 10 людей з обов'язковим дотриманням дистанції.
Відчиненими залишилися школи.
Бельгія з 2 листопада ввела локдаун на 6 тижнів.
Обмеження торкнулися насамперед бізнесу і суспільного життя. Заборони ввели навіть попри те, що в країні розташовані штаб-квартири ЄС і НАТО.
Не працюють перукарні і магазини, що надають послуги, які не вважаються необхідними. Також ще на тиждень були продовжені листопадові шкільні канікули.
Влада країни ще з 19 жовтня ввела комендантську годину на всій території зв'язку з посиленням пандемії.
У Португалії з 9 листопада діє нічна комендантська година і локдаун у вихідні. Вони надалі збережуться, але в 174-ох зі 191-го муніципалітету, де показники інфікування протягом 2 тижнів були особливо високими.
Заборонять поїздки всередині країни і зачинять школи напередодні двох майбутніх свят 1 і 8 грудня. Це задля того, щоб скоротити поширення коронавірусу перед Різдвом.
Зауважимо, що 1 грудня у країні святкують річницю проголошення незалежності Португалії від Іспанії. А 8 грудня у всіх католицьких країнах, до яких належить і Португалія, відзначають свято Непорочного Зачаття.
Так, у ці дні пересування між муніципалітетами буде заборонене з 23:00 27 листопада до 5:00 ранку 2 грудня, а потім – з 4 грудня до 9 грудня.
Крім того, перед обома святами зачиняться школи, а підприємства повинні завершити роботу раніше.
Роботодавців заохочують надавати працівникам вихідний, щоб звести до мінімуму поїздки.
Маски, які вже є обов'язковими у громадських і закритих комерційних приміщеннях, тепер також повинні бути у персоналу на робочому місці.
Крім того, збільшиться кількість перевірок на підприємствах, щоб влада могла переконатися, що співробітники, за можливості, переведені на віддалену роботу.
В Італії з 6 листопада до 3 грудня діє жорсткий карантин у 4 регіонах: провінціях Калабрія, Ломбардія, П'ємонт і Валле-д'Аоста. У цих регіонах уряд запровадив червону зону карантину. Регіон Апулія та острів Сицилія потрапили в помаранчеву зону. Інша частина країни поки продовжує перебувати в жовтій зоні – зоні найменшого ризику.
У жовтій зоні карантину в Італії заборонено перебувати поза домом з 22:00 до 5:00. Громадський транспорт може працювати тільки на 50%. Музеї і виставкові центри зачинені. Всі учні старші за 6 років повинні носити маски в школі. Ресторани і бари можуть залишатися відчиненими до 18:00, після чого можуть надавати послуги лише на виніс або доставку.
У помаранчевій зоні також заборонено покидати своє місто і регіон. Робота барів і ресторанів дозволена тільки на доставку.
У червоній зоні діють всі перераховані вище обмеження помаранчевої та жовтої зон, а також заборонена робота всіх другорядних магазинів.
Влада Іспанії оголосили в країні режим надзвичайної ситуації і з 29 листопада вводить комендантську годину з 23:00 до 06:00. Виняток зробили для Канарських островів.
Місцева влада може на власний розсуд накладати заборони на пересування між регіонами. Наразі нові правила розраховані на 15 днів, але парламент може продовжити їх до 6 місяців.
Литва вирішила заблокувати з 26 жовтня до 9 листопада 13 муніципалітетів, які розташовані переважно на північному заході. Країну поділили на зони відповідно до рівня ризику зараження коронавірусом.
Міжміські поїздки поки що не обмежені. Однак Вільнюс і більшість великих литовських міст незабаром можуть бути додані до червоного списку.
У регіонах із карантином обов'язково носити маски у громадському транспорті, дотримуватися соціальної дистанції. Також рекомендовано перевести працівників на віддалену роботу.
Загальний карантин в Україні точно триватиме до 31 грудня. Тим часом карантин вихідного дня поки що триватиме до 30 листопада. При цьому у владі та ЗМІ кажуть, що уряд може ввести повний локдаун вже з 20 грудня. Є також варіант, що жорсткий карантин запровадять після Нового року строком на 3 тижні.