Офіційно працевлаштовані українці, які перебувають на самоізоляції через COVID-19, підтверджений контакт із хворим або після подорожі за кордон, можуть отримати соцдопомогу через тимчасову непрацездатність.
Про це на сторінці у Facebook повідомила пресслужба Міністерства юстиції. Зазначимо, це ж стосується осіб, які перебували в закладах охорони здоров'я.
У Мін'юсті пояснили, що застрахованим особам надається допомога з тимчасової непрацездатності у формі 50% середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу. Водночас медики в таких випадках можуть отримати 100% середньої зарплати.
Перші п'ять днів непрацездатності оплачуються за рахунок коштів роботодавця, далі – Фондом соціального страхування.
У разі захворювання дитини у віці до 14 років листок непрацездатності отримує один вз працюючих батьків.
У такому випадку Фонд соцстрахування оплачує такий листок, починаючи з першого дня хвороби, але не більше 14 календарних днів. Однак, якщо дитина перебуває на стаціонарному лікуванні, тимчасового обмеження немає.
"Якщо тимчасова непрацездатність застрахованої особи викликана карантином, накладеним органами санітарно-епідеміологічної служби, фінансова допомога за рахунок Фонду соціального страхування України надається з першого дня і за весь час відсутності на роботі з цієї причини", – сказано в повідомленні.
Додамо, в серпні-2020 Фонд соціального страхування відзвітував, що українцям на самоізоляції з початку пандемії вже виплатили 13 млн гривень.