Про це Цензор. НЕТ заявив народний депутат з фракції "Слуга народу" Єгор Чернєв, керівник делегації Верховної Ради в Парламентській асамблеї НАТО.
"Угорська влада вже тривалий час системно втручається у внутрішні справи України і через своїх агентів впливу намагається спровокувати угорців Закарпаття на недружні до української держави дії. З іншого боку, є фактор Росії, яка підтримує такі прагнення угорської влади і надає їй економічну і моральну підтримку. Спираючись на Кремль і виступаючи в ролі його п'ятої колони в НАТО і ЄС, офіційний Будапешт намагається реалізувати і свої власні амбіції", - сказав Чернєв.
На думку нардепа, в ситуації, що склалася на Закарпатті, українські правоохоронні органи діють правильно.
"Українські правоохоронці діють у повній відповідності з чинним законодавством, і жодних поблажок для сепаратистів бути не може. Справу має бути доведено до суду, а винні мають бути покарані. Поки керівництво України не політизує проблему, бажаючи зберегти хороші відносини з Угорщиною. Але, думаю, ситуація може змінитися", - підкреслив депутат.
"Слуга народу" вважає, що Україна повинна, використовуючи дипломатичні важелі і підтримку партнерів, змусити Угорщину поважати українські закони і суверенітет.
"Причиною постійних конфліктів є прагнення Кремля й угорського уряду послабити Україну, тому їх рішення залежить не від нас. Однак ми повинні задіяти всі можливі дипломатичні і політичні важелі, щоб отримати в цьому протистоянні підтримку США, НАТО і ЄС і змусити Угорщину поважати наші закони і наш суверенітет", - упевнений Чернєв.
Більше коментарів щодо останніх подій на Закарпатті читайте в статті на Цензор. НЕТ: "Українсько-угорська криза на Закарпатті: недружелюбні дії Будапешту, брудні комбінації ОП чи російська провокація?".
Нагадаємо, 1 грудня Служба безпеки України повідомила, що перевіряє інформацію щодо можливих ознак протиправної діяльності депутатів Сюртівської сільської об`єднаної територіальної громади, які під час складання присяги виконали національний гімн Угорщини.
Раніше СБУ провела на Закарпатті обшуки у функціонерів одного з місцевих благодійних фондів, перевіряючи інформацію про причетність іноземного фонду до діяльності, спрямованої на порушення державного суверенітету.
Будапешт відразу відреагував, заявивши протест МЗС України і викликавши посла України в Угорщині.
1 грудня на тлі нового витка напруження між Україною та Угорщиною в український МЗС викликали угорського посла Іштвана Ійдярто.