6 гривень 99 копійок за газ, які уряд оголосив знижкою, є насправді підвищенням ціни для пересічних українців. Імпортнии? газ зі сховищ має коштувати не більш ніж 4 гривні, а украі?нськии? - не більш як 2 гривні. З такою вимогою виступила партія Батьківщина.
Про це заявив народний депутат Олексій Кучеренко під час брифінгу за результатами наради щодо тарифів. Вона відбулася у Верховній Раді, йдеться на сайті Батьківщини.
Політик зауважив, що тільки під тиском людей прем`єр змушений був пообіцяти зниження ціни до 6 гривень 99 копійок і розповісти, як уряд це робитиме.
Проте, за підрахунками Батьківщини, реальна ціна на газ повинна бути зовсім іншою.
3,6 гривні - це середня ціна газу, який міститься сьогодні в українських сховищах і належить українському народу. Тоді постає питання, чому не можна додати до цієї суми вартість зберігання і вийти на суму, наприклад, 4 гривні? І це могла б бути такою ціна імпортного газу. Щодо собівартості газу власного видобування, то там офіційні статистичні дані з урахуванням усіх витрат кажуть, що максимум - 1,5-2 гривні. Ось це ціна українського державного газу, якого абсолютно достатньо для населення України та теплокомуненерго, - наголосив народний депутат.
За словами Кучеренка, доки існуватиме НАК Нафтогаз, доки він володітиме 70% видобутку українського газу, про жодний ринок і конкуренцію не може і йтися.
Депутат зауважив, що причиною тарифної та управлінської кризи стали не тільки дії уряду та Нафтогазу. Величезну роль відіграв так званий державний регулятор - НКРЕКП.
Коли ми читаємо звіти про рекордне закачування газу, на сьогодні на 25% у сховищах більше газу, ніж торік. То як може бути, що там газу більше, а нам із вами підіймають ціну? Як так сталося, що НАК Нафтогаз структура, яка не видобуває й не транспортує газу, до того ж у неї зріс персонал за останній рік в 1,2 раза. Водночас середня заробітна плата в менеджера Нафтогазу - 240 тисяч гривень на місяць. 3,5 мільярда гривень становить утримання цього нікчемного монополіста, - обурився народний депутат.
Кучеренко наголосив, що позиція Юлії Тимошенко та партії Батьківщина полягає в тому, що тільки ліквідація НАК Нафтогазу дасть можливість вийти на конкурентний ринок, зробити справді прозору систему ціноутворення, у якій люди зможуть платити справедливу ціну.
Тільки в залі Верховної Ради буде важко розв'язати цю проблему, бо уряд не пропонує варіантів комплексного розв'язання, а в залі немає більшості для того, щоб раз і назавжди комплексно розв`язати тарифне питання. Саме тому Юлія Тимошенко й партія Батьківщина звернулися до своїх депутатів місцевих рад негайно збирати сесії міських та обласних рад, аналізувати тарифи та звертатися до уряду, до Верховної Ради, з вимогою негайно вводити адекватне державне регулювання тарифів по всій території України, бо вони просто вийшли з-під контролю, - підсумував Олексій Кучеренко.