В Україні кардинально змінять професійно-технічну освіту. Основні новації


22 травня 2018, вівторок, 22:40 | Джерело: https://tsn.ua/

Переглядів: 178

В Україні кардинально змінять професійно-технічну освіту. Основні новації

Проект концептуальних засад затвердило Міносвіти.

В Україні розпочинають кардинально реформувати професійно-технічну освіту. Серед основних цілей - випускники, що відповідають запитам ринку праці; модернізоване освітнє середовище; багатоканальне фінансування та управління на місця.

Проект концептуальних засад "Сучасна професійна освіта" сьогодні, 22 травня, схвалила колегія Міністерства освіти та науки. Документ стане основою концепції професійно-технічної освіти.

"Якісна професійна освіта можлива за умови, коли є сучасне обладнання, інноваційний педагог та кваліфікований майстер. Тривалий час інвестиції у профтехосвіту були обмеженими, що й призвело до зниження престижу цього напряму серед українців. Однак вже сьогодні ми маємо ствердити думку, що здобуття професійно-технічної освіти - не форма соціального захисту, а реальна економічна інвестиція в особистість", - сказав заступник міністра освіти та науки Павло Хобзей.

У відомстві певні, що професійну освіту слід популяризувати серед абітурієнтів, адже нині лише 14% випускників шкіл здобувають професійну освіту, а решта орієнтується на отримання вищої. У Міносвіти зазначають, що в Європі подібний показник становить 40%, а в Чехії, Хорватії, Австрії та Фінляндії - 70% та більше.

Для створення нового іміджу профосвіти, а також підвищення кваліфікації робітників у кожному регіоні обіцяють відкрити багатофункціональні центри професійної досконалості. На їхній базі навчатимуть високотехнологічним професіям, надаватимуть фахову передвищу освіту. Майбутні центри мають стати платформою для співпраці закладів ПТО, місцевих органів влади та роботодавців.

Фінансування підготовки кадрів планують здійснювати з кількох джерел – місцевого та державного бюджетів, за кошти приватних осіб та підприємств. Також окремо приписана можливість використання грантів чи благодійної допомоги.

"Професійна освіта має фінансуватися з обласного бюджету, оскільки на місцях краще розуміють і знають, яких кадрів не вистачає регіону. Усе це передбачено реформою децентралізації. Але серед інших джерел фінансування ми пропонуємо підтримку з держбюджету для професій загальнодержавного значення. Нині таких маємо 25, але у вересні плануємо розширити цей список. Також можна розглядати ресурси інших міністерств та відомств, які є замовниками певних професійних послуг", - зазначив Хобзей.

Задля відповідності профосвіти запитам ринку праці впровадять компонент соціального партнерства. Його ключовим учасником буде роботодавець, який формує професійні стандарти та допомагає у реалізації дуальної освіти (здобуття освіти на робочому місці). У межах соцпартнерства також визнаватиметься неформальна та інформальна освіта.

Підвищити якість освіти хочуть завдяки модернізації освітнього середовища, залучення до навчання працівників з виробництв та сфери послуг, стимулювання професійного розвитку педагогів закладу. Також створюватимуть необхідні навчальні умови для людей з особливими освітніми потребами.

Раніше повідомлялося, що українців масово навчатимуть на трактористів, сантехніків та швачок.

Перейти на першоджерело

НАЙЦІКАВІШЕ ЗА СЬОГОДНІ


13:49

Хто такий Святий Миколай - День Святого Миколая прикмети

13:49

Брифінг представника прес центру ООС 18 12 2018

13:48

В уряді розраховують заробити на “євробляхах” до 10 мільярдів

13:48

Бонжур, Москва. Як Ощадбанк може змусити Росію оплатити рахунки на 1,3 мільярда

13:48

Рада у першому читанні схвалила законопроект про військові стандарти НАТО

13:48

Величезне і зовсім поряд: російський суховантаж 'Кузьма Мінін', заарештований раніше в Нідерландах, сів на мілину біля узбережжя Британії. ФОТОрепортаж

13:47

Співробітники СБУ затримали одну з учасниць підготовки та проведення 'референдуму' на Луганщині, яка переховувалася в РФ понад 4 роки

13:47

Прикордонники проводять збори з оперативним резервом

13:15

Війна Путіна проти України поставила хрест на всіх довгострокових цілях Росії

13:15

Британский разведчик HMS Echo взял курс на Одессу

13:14

18.12.2018 Виступ речника МІністерства оборони України щодо ситуації на лінії зіткнення

13:14

Терористи обстріляли ділянку розведення сил у районі Золотого, - СЦКК

13:14

Передбачається відкриття трьох регіональних аеропортів

13:14

Майже дві третини киян підтримують вступ України до ЄС – опитування

13:13

Ранее судимый пассажир забыл в такси гранатомет

13:13

'Організатори - всі колишні топ-менеджери 'Партії регіонів'': НАБУ розслідує багатомільйонну корупційну схему з оцінкою нерухомості. ДОКУМЕНТИ

12:47

Боевик, воевавший на Светлодарской дуге, загремел в тюрьму на 10 лет

12:47

Суд відправив під арешт терориста 'ДНР' Джумаєва, який після боїв за ДАП вирішив зайнятися бізнесом у Маріуполі, - волонтер Однорог.

12:47

'Герої українського Донбасу': 20 грудня відбудеться презентація документального циклу про цивільний та військовий опір російській окупації. ВIДЕО

12:47

Працівників воєнізованої охорони 'Укрзалізниці' спіймали на розкраданні майна та хабарництві

12:08

Ил-112В против Ан-140, или Про информационных пауков в банке

12:08

За крок від торгової війни: як Україна ледь не втратила ринок Узбекистану

12:07

'Цей центр зараз - найкращий в Україні', - Порошенко відвідав Центр матері та дитини ім. Руднєва в Дніпрі. ФОТОрепортаж

12:07

В НБУ порівняли доходи українців у 2013 та 2018 роках

12:07

'Поліцейська хвиля' 17.12. 2018

Більше новин