У Криму окупаційний суд відклав розгляд апеляції на вирок голодуючому політв'язню Володимиру Балуху. Про це Цензор. НЕТ повідомляє з посиланням на "Крим. Реалії".
Самого Балуха не привезли на засідання. Суд постановив, що він братиме участь у розгляді апеляції через відеозв'язок. Політв'язень раніше наполягав на тому, що хоче особисто бути присутнім у залі суду під час розгляду його скарги. І тепер відмовився виходити зі своєї камери в СІЗО для участі в засіданні через відеозв'язок.
"Наскільки мені відомо, під час нашої останньої зустрічі він сказав, що відмовляється від відеоконференцзв'язку, але не від участі в суді", - розповів адвокат Балуха Тарас Омельченко.
Адвокат Ольга Дінзе також вказала на те, що захист повинен мати можливість поговорити з підсудним до початку засідання.
Суддя намагалася розпочати засідання без Балуха, але адвокати політв'язня не дали цього зробити.
Розгляд апеляції відклали на невизначений термін.
Біля будівлі суду зібралися люди, які прийшли підтримати Володимира Балуха. Фотографії звідти вони публікують у соцмережах.
Володимир Балух продовжує безстрокове голодування, яку він оголосив 19 березня 2018 року. Після місяця повної відмови ув`язненого від прийому їжі кримський архієпископ УПЦ КП Климент переконав Балуха вживати мінімальний набір продуктів (дві склянки вівсяного киселю, 50-70 грамів сухарів з чорного хліба і чай з медом), який підтримує "балансування на нульовій позначці".
Нагадаємо, так званий суд в окупованому Криму визнав Балуха "винним у зберіганні боєприпасів і засудив його до 3 років і 5 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні, а також штрафу в розмірі 10 000 рублів (близько 4600 гривень)". Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію - через прапор України, який був на його подвір'ї.
Іншу справу проти активіста "порушено" через заяви так званого начальника ізолятора тимчасового тримання в окупованому селищі Роздольне Валерія Ткаченка, який стверджує, що Балух нібито його побив. Водночас сам активіст і його захист заявляють, що це Ткаченко напав на нього. Зрештою, окупанти засудили українського активіста Балуха до 5 років колонії за другою кримінальною справою.
Балух продовжує безстрокове голодування, яке він оголосив 19 березня 2018 року.
14 вересня заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що Балуха в СІЗО Сімферополя сильно побили, після чого у нього болить голова і печінка. У пенітенціарній установі побиття заперечували.
18 вересня уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що Балух просить привести до нього нотаріуса і хоче написати заяву на випадок смерті.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n3087805